Кожен рік збільшується кількість людей, схильних до хронічного стресу і тривожності. Вже зараз більше 5 % світового населення страждають від тривожного розладу. Докладніші дослідження можна знайти тут sop.org.ua.
Високий ритм сучасного життя, нестабільна економічна обстановка і безпеку в окремих країнах, провокують такий стан.
Крім медикаментозної та психологічної допомоги, варто звернути увагу на раціон. З продуктів харчування ми отримуємо речовини, корисні для різних систем організму, в тому числі й нервової.
Їжа для заспокоєння нервів
Дуже часте явище – «заїсти стрес», з’їсти що-небудь смачне, щоб підняти собі настрій. Ми зараз не про це. Така поведінка відноситься до теми Розладів Харчової Поведінки. Її ми розглянемо наступного разу.
Коли людина відчуває стрес, в крові підвищується рівень кортизолу (гормону стресу). Це захисний механізм організму. Коли його рівень стабільно високий, тут вже доводиться говорити не про користь такого захисту, а про навантаженні.
Є продукти, які допомагають нормалізувати рівень кортизолу в крові. Але вживати їх потрібно регулярно, а не одноразово. Тому варто переглянути свій раціон харчування і збагатити потрібними продуктами.
3 групи «заспокійливих» продуктів
Пробіотики – живі бактерії, які містяться в кисломолочних та ферментованих продуктах.
Натуральні (без добавок) йогурти і кефір, квашена капуста (зараз у продажу часто зустрічається маринована в оцті – це не той продукт), комбуча (напій на основі чайного гриба), кимчи (страва корейської кухні), тверді сорти сиру.
Покращують якість сну, підвищують стійкість до стресу і знижують рівень тривожності.
Омега жирні кислоти не синтезуються організмом і повинні надходити з їжею.
Мозок складається з жиру і потребує постійного надходження в організм.
Риб’ячий жир, морська промислова риба, жовток, волоські горіхи, лляне масло, насіння чіа є багатими джерелами корисних жирних кислот.
Покращують ріст клітин головного мозку, нормалізують серцеві ритми.
Магній – є регулятором реакції організму на стрес. Нестача магнію в організмі підсилює реакцію на стрес, а стрес виснажує запаси магнію. Ось така залежність.
Зелень, авокадо, банани, горіхи і насіння, цільні злаки, бобові мають високий вміст магнію. Їх варто включити в раціон на постійній основі.
Магній сприяє розслабленню м’язів і пом’якшує реакцію організму на стрес.