Що краще: використовувати з року в рік в один і той же метод і без кінця скаржитися на проблеми або ризикнути застосувати нову практику та нові запчастини на техніку? Результат привабливий-практично два врожаю з однієї ділянки, запчастини можно придбати за цим посиланням https://agrotech-trading.com.ua/zapchasti-motobloka.html.
Вже кілька років я вирощую картоплю на сдоенных грядках. У 2011 році я розкроїв ділянку землі, відведена під картоплю, на грядки, у мене їх було десять. За 50 см. шириною, проходи по 80 див. Довжина ділянки 13 метрів, ширина-8 метрів. На кожній грядці бульби висаджую через 35-37см, 21 в одному ряду і 22 в іншому (у шаховому порядку).
Скажу відразу: страшно було висаджувати в перший раз – а раптом не вийде? Але люди давно використовують такий метод. Так правильно, це митлайдеровские грядки, але технологія обробки грунту інша. Я не використовую мінеральних добрив, а застосовую органічне землеробство. Готую компост з ефективними мікроорганізмами, що дозволяє отримувати компост за один сезон, тобто в тому ж році до осені.
Відразу восени вношу його на грядки і посіваю сидератами – гірчицею або фацелією. В якості азотного добрива я використовую трав’яний настій з кропиви, кульбаби, лопухів та іншої трави. Через тиждень після зброджування 2 літра настою на 10 літрів води і підгодовую всі рослини два рази на початку літа. Як калійно-фосфорних добрив вношу золу і готове добриво, що містить 48-50% фосфору і 15-25% калію. Цього добрива вистачає на 3-4 роки.
Оскільки грядки я тепер не копаю, а розпушую плоскорізом на невелику глибину (до 10 см), то вношу добриво тільки на грядки. Вузькі грядки дуже легко і зручно обробляти сапкою, тому саджу тільки в два ряди, а землю для підгортання беру з проходів. Переваги перед звичайною однорядною посадкою: підгортати треба в два рази менше, а земля обробляється поетапно, не залишається ніякої трави. В процесі обробки утворюється улоговинка, в яку дуже зручно виробляти полив і вносити підживлення.
А ще російський вчений Ріхард Шредер описував спосіб обробки – тренирования. Бадилля пригибаем до землі, і вона зупиняє зростання. А ось бульби, навпаки, активно розвиваються. Такий спосіб сприяють прискоренню дозрівання, так і збільшення врожаю. Для садивного матеріалу слід відбирати здорові, великі і середні бульби, але не дрібні.