Гвоздика-травянка – улюблена рослина садівників за версією порталу Cash-Flow. Вона настільки невибаглива, може рости сама по собі. Посіяна один раз, вона поступово розростається і самосеется, витісняючи потроху навколишні рослини. Гвоздика-травянка хороша своєю густою дерниною з незвичайним сизим відтінком, чому будь-яка клумба набуває вишукану оригінальність. Але саме приголомшливе – цвітіння рослини! Зацвітає гвоздика-травянка в середині червня і цвіте приблизно 1,5 місяця. Має приємний аромат.

Яскраві відтінки кольорів приголомшливо красиві на тлі голубуватих голчастих листочків. Висота дернини до 10-20 см, висота квітконосів – до 40 див. Зимує без укриття при морозах до -40°З, молоді кущі переносять температури до -30 – -35°С. Не пошкоджується хворобами і шкідниками, але якщо на ділянці є капустянки, вони можуть нею зацікавитися.

Яскраві квіти в червні-липні і сизий килимок зелені весь сезон – гвоздика-травянка

Найкраще садити насіння на розсаду в березні і утримувати посіви при відносній прохолоді: +15° – +20°С Насіння сходить через 1,5 тижні. Умови вирощування розсади все ті ж: невелика прохолода, багато світла і помірний полив. Підросли сіянці акуратно пікірують в окремі стаканчики, дорощують і перед висадкою в грунт загартовують 2 тижні. Відстань між кущиками при висадці – 10 див.

Можна сіяти гвоздику-травянку відразу в грунт під зиму або навесні, як тільки дозріє грунт (до кінця травня). Насіння зійде при сталому теплі близько +15°С. Сходи прорежают до відстані між рослинами 10 див.

Гвоздика-травянка любить сонячні ділянки з добре дренованими грунтами, не переносить перезволоження і застою вологи. Її не можна садити в низинах, де можуть збиратися талі і дощові води. Гвоздика-травянка живе близько 5-7 років, після чого рослини починають відмирати, але завдяки наявності самосіву цей процес непомітний господарям, і пересадка кущів не потрібно.

Яскраві квіти в червні-липні і сизий килимок зелені весь сезон – гвоздика-травянка

Ці квіти дуже невибагливі, і ростуть навіть без догляду. Але щоб отримати розкішну клумбу, не полінуйтеся поливати гвоздику-травянку при довгому відсутності опадів. Поливи повинні бути регулярними і помірними. Проведення 1-2 підживлень калійно-фосфорними добривами до і під час цвітіння будуть гарною стимуляцією цвітіння.

Висаджують гвоздику-травянку як грунтопокривна, бордюрна, рослина першого плану в міксбордері, на альпійських гірках і в кам’янистих садках. Це універсальна рослина, холодостійка і невибаглива.